15.IV godz. 18.00 Z dzieckiem w świat wartości

Wykład z ćwiczeniami na podstawie książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, na temat zaspokajania potrzeb emocjonalnych dziecka i sztuki doboru lektur, aby pomagały dzieciom wzrastać w świecie wartości moralnych.
Spotkanie dla rodziców, dziadków i nauczycieli, dla wszystkich, którym zależy, aby ich dzieci wyrosły na prawych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Bowiem mocny system wartości moralnych jest bardziej skuteczny w zapobieganiu złym zachowaniom niż surowa dyscyplina.

Zaczniemy od szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, odwagi i pokojowości. To pierwsze z 12 fundamentalnych wartości. Przy każdej z omawianych wartości wskażę na literaturę – książki, których bohaterowie tę wartość prezentują. Ćwiczenia, które wykonamy będą takimi zadaniami, które będzie można też przeprowadzić z dziećmi, aby dobitnie dać im odczuć dlaczego warto jest praktykować określoną wartość. W myśl zasady, że uczymy się najlepiej przez doświadczenie.

Nauczycielom wystawiamy zaświadczenia o szkoleniu.

Prowadzenie: Krystyna Adamczak – Koordynator Wojewódzki Fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Członkini Rady Literackiej Fundacji.

os. Przyjaźni 125 C Bilety 25 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

Komentarze są wyłączone.