Olga Tokarczuk

Gościliśmy ją kilkanaście lat temu, w 2004 roku, zanim ktokolwiek pomyślał, że zostanie laureatką Literackiej Nagrody Nobla. Obdarzyła nas swoim niezwykłym ciepłem, mądrością, oczarowała umiejętnością komunikacji i darem prostego mówienia o rzeczach skomplikowanych. Z naszej księgarni w świat wychodzą Księgi Jakubowe, E.E., Prawiek, Dom dzienny, dom nocny, Opowiadania bizarne. Zachwycamy się przepiękną przypowieścią Zgubiona dusza, zinterpretowaną rysunkami Joanny Concejo.

Grzegorz Kasdepke

Księgarnia „z Bajki” urządza spotkania z Grzegorzem Kasdepke od początku jego pisarskiej kariery. Z radością wypuszczamy w świat kolejne wydania Mitów dla dzieci, Bonu, czy ton, Kuby i Buby, Kacperiady. Cenimy niezwykle jego umiejętność nawiązania kontaktu z młodym czytelnikiem – tak na spotkaniach, jak i poprzez teksty.

 

Paweł Beręsewicz

Ten niezwykle popularny autor książek dla dzieci i młodzieży, ceniony za poczucie humoru i swobodę w poruszaniu ważnych tematów, jest jak Bahdaj i Niziurski w jednym. Z radością rekomendujemy młodym czytelnikom jego tytuły: Noskawery, Pieniądze albo kasa, Więcej niż klub, Na przykład Małgośka, Tajemnica człowieka z blizną. 

Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska  bywa częstym gościem księgarni. Na naszych półkach wszystkie  jej książki. Często  z autografem:  „Ogóras”, „Dokta”, serie „Ciocia Jadzia”, Święci uśmiechnięci”,  cykl  rymowanych poznańskich legend.

Ewa Woydyłło

Regularnie gościmy u nas Ewę Woydyłło, psycholożkę, terapeutkę, autorkę książek Zaproszenie do życiaPodnieś głowę: Buty szczęściaSekrety kobietMy – rodzice dorosłych dzieciW zgodzie ze sobąRak duszyO alkoholizmie, Poprawka z matury. Mądrością i życzliwością obdarza nas zarówno na wykładach, jak i warsztatach.