7.VI godz. 16.30 Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke


7.VI godz. 16.30 Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – na polanie, przed księgarnią
Debiutował dwadzieścia lat temu w wydawnictwie Literatura książką „Kacperiada”.
Zaraz potem był naszym Gościem – to było Jego pierwsze spotkanie autorskie!

Za debiutancką książkę otrzymał Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

Wielką popularność przyniosły mu też inne książki: „Co to znaczy” i „Bon czy ton”, uhonorowane ważną wówczas nagrodą Edukacja XXI.
Jest autorem licznych bestsellerów, serii książek o detektywie Pozytywce, zawsze kojarzonych z charakterystycznym poczuciem humoru i ciepłem.
Jego teksty ukazywały się w wielu czasopismach i podręcznikach szkolnych. 

Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu!


Wstęp na spotkanie wolny.

5.VI godz. 11.00 Czytanie na polanie – Felek i Tola podczas burzy


5.VI godz. 11.00 Czytanie na polanie – Felek i Tola podczas burzy
Znacie i lubicie Felka i Tolę?, tych dwoje nierozłącznych przyjaciół. 
Teraz będą się mogli z nimi zaprzyjaźnić także młodsze dzieci.
Krótki tekst i duże ilustracje nie pozwolą maluchom się znużyć. Kartonowe strony wytrzymają nawet najbardziej intensywną lekturę. A starsi wielbiciele lisa łakomczucha i roztropnej zajączki pewnie też chętnie dowiedzą się, jak to było, gdy puchacz Henio chciał napisać wiersz.
Całą swoją uważność koncentrował na znalezieniu rymów, gdy nagle rozpętała się burza!
Trudno się skupić na twórczości wśród grzmotów i ulewy.

Kto przyjdzie mu z pomocą?
Kto podpowie rym puchaczowi?
Gdzie się schronią przed deszczem i grzmotami?

Przybywajcie i wspólnie z nami rymy dla Henia znajdźcie!

Zapraszamy do zabawy całe rodziny!

Zajęcia poprowadzi Paulina Bałażyk – aktorka, nauczycielka, logopedka.


Wstęp wolny.

22 IV godz. 18.00 – 20.00 Jak budować relacje partnerskie? Wykład online

Wielu z nas marzy o silnych, mądrych relacjach.
Niektórzy otwarcie, inni skrycie, a jeszcze inni może nawet nie wiedzą, że właśnie takie mają marzenie. Chcemy tworzyć piękne, żywe relacje albo wprowadzać takie właśnie jakości do aktualnych już, czasami starych jak świat, związków.

A może warto spojrzeć na swoją relację z partnerem/partnerką z innej perspektywy?
Koncepcja R. Schwartza – System Wewnętrznej Rodziny (IFS) – pomaga zrozumieć, co sprawia, że gubimy się we wzajemnych pretensjach i oddalamy się od siebie. Daje cenne podpowiedzi, jak pielęgnować związki tak, by pojawiło się w nich więcej miłości, bliskości, przynależności, kontaktu – wszystkiego tego, co człowiek jako ssak potrzebuje.
Często, niestety, gubimy się w naszych relacjach do tego stopnia, że aby coś uratować, czegoś nie stracić, próbujemy zmieniać innych lub rezygnujemy z siebie. Albo też podejmujemy decyzję o rozstaniu i szukamy nowego partnera/partnerki, a potem… przeżywamy powtórkę z rozrywki.

Na spotkaniu Agnieszka Pietlicka opowie, jak z punktu widzenia Systemu Wewnętrznej Rodziny pracować nad związkiem w duchu odważnej miłości. Na przykładach wyjaśni, dlaczego tak istotna jest znajomość i rozumienie samego siebie, nie tylko partnera/partnerki. Pokaże, jaki wpływ na relację mają nasze zranienia z przeszłości i lęk przed porzuceniem, złość czy poczucie winy. Przedstawi, na czym wg R. Schwartza polega bycie głównym opiekunem własnych części, dzięki czemu budowanie autentycznej relacji partnerskiej stanie się łatwiejsze.

Agnieszka Pietlicka – praktykuje System Wewnętrznej Rodziny (IFS) od 2011 roku. Współzałożycielka DU sp. z o.o. oraz Fundacji Miejsce Ludzi, której celem jest propagowanie komunikacji empatycznej i życia w wewnętrznej harmonii. Założycielka wydawnictwa „Porozumiewajmy się”. Prowadzi wykłady, warsztaty, sesje indywidualne. Niosą ją przekonania: „Wszystko, co jest warte zrobienia, warte jest także zrobienia w sposób niedoskonały” oraz „Ludzie mają zasoby”. W kontaktach z innymi (coraz częściej) woli zadbać o relację niż o rację, oznacza to uwzględnianie potrzeb innych ludzi z jednoczesnym widzeniem własnych, co buduje stabilny pomost prowadzący do porozumienia. Ma międzynarodowy certyfikat z Center for Nonviolent Communication (Centrum Porozumienia bez Przemocy).

Wykład online.

Zgłoszeni i potwierdzenie przelewu e-mailem:
krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Bilet 25 zł.
Konto PKO: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448

25 marca godz. 18.30 -20.00 Impro w Bajce – improwizacja komediowa dla dorosłych

Improwizacja towarzyszy nam na co dzień. 
Teatr Życia stawia każdego z nas w sytuacjach wymagających działania bez przygotowania. W przypadku improwizacji komediowej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny, z wykorzystaniem sugestii trenera lub pozostałych graczy na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów.

Zajęcia z improwizacji komediowej to nie warsztaty teatralne, a przyjemna i radosna forma spędzania czasu w działaniu twórczym.
Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizowane, których nieodmiennym elementem jest kreacja i śmiech. Improwizacja pomaga dorosłym poczuć znów świeżość spontanicznej zabawy, podbudowuje poczucie własnej wartości, uczy słuchania, wyostrza zmysł obserwacji. Daje możliwość trenowania: współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz zwiększania decyzyjności.

Każdy może i potrafi improwizować.
Nikt nie będzie oceniał predyspozycji scenicznych ani dykcji uczestnika. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro.
Nie trzeba mieć talentu scenicznego, wystarczy pozwolić sobie doświadczać i być spontanicznym.

W planach jest trzymiesięczny (kwiecień- czerwiec 2020 roku) cykl odbywających się raz na dwa tygodnie warsztatów z improwizacji, którego finałem może być występ dla rodziny i znajomych.

Czas trwania zajęć: 90 minut.
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób.
Terminy pierwszych dwóch spotkań otwartych: środy 4 marca i 24 marca, godz. 18.30-20.00

Trenerka: Agnieszka Rogaczewska-Foryś Tekściarka, opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi ćwiczenia z impro dla dzieci w szkole Cogito oraz przedszkolach.
Jako improwizatorka teatralna od kilku lat występuje w Blue Note z grupą improwizacji komediowych „Leniwe Impro”.

Koszt: 30 zł/osobę.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Numer konta: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448
Można zapisać się na jedno spotkanie, aby sprawdzić się w tej formule.

Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com
lub tel.: 61 8200 582