26 stycznia 2017, spotkanie z Dariuszem Gwiazdowiczem

Profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który realizował tematy badawcze na kilkunastu uniwersytetach i instytutach badawczych w Europie, w Antarktyce, Australii, Iranie, Japonii, Meksyku, Peru, Rosji czy na Spitsbergenie. Dotychczas opublikował ponad 350 prac naukowych i popularnonaukowych w dwudziestu krajach. Jest autorem bądź współautorem kilku książek z zakresu ochrony przyrody, estetyki lasu, kulturowych aspektów łowiectwa oraz akarologii, czyli nauki o roztoczach. „Podróże nieudacznika” to pierwsza książka podróżnicza tego autora, czyli debiut w takiej formie wypowiedzi literackiej.

Autor od lat podróżuje i poznaje świat po swojemu. Do tej książki wybrał i opisał ponad 30 zakątków, kierując się różnorodnością przyrodniczą, kulturową oraz swoimi przygodami i wrażeniami. Czytelnik przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody. A gdy skończy czytać, z pewnością rozpocznie planowanie swojej własnej wyprawy w poszukiwaniu tego, co nieznane, ciekawe, intrygujące. Tego co go woła…

16 stycznia 2017, Aleksandra Janik o Kalendarzu księżycowym

Życie w harmonii z naturą jest kluczem, dzięki któremu odkrywa się większość uroków codziennego życia. Dlatego najważniejsze jest, aby zrozumieć tę prosta zasadę, że naturalny porządek rzeczy to zbiór powtarzających się rytmicznie procesów, wpływających na stan naszego zdrowia, siłę fizyczną i równowagę duchową. Mechanizm funkcjonujący w przyrodzie oddziałuje na samopoczucie człowieka, będącego częścią świata. Aby lepiej poznać otaczającą nas rzeczywistość i dostosować rytm pracy oraz swój własny tryb życia, należy posiąść odpowiednią wiedzę z zakresu tych zjawisk, które mają na to największy wpływ.

29 grudnia 2016, Joanna Wachowiak

Autorka książek: ” Opowiastki dla małych uszu”, „Baba Blaga” zaprasza wszystkich do zabawy. Niech przybywa, kto ciekawy! To chętny, niechaj słucha! Bohaterami Jej historii są zwierzęta: mali mieszkańcy lasów, łąk i klatek… Czy są tam szczęśliwi, czy są żywi? Co szczęściu sprzyja? Co wzmacnia odwagę, poprawia nastrój i przysparza przyjaciół? O tym wszystkim u progu Nowego Roku, przed ważnymi postanowieniami, bądźcie tego poranka z nami!

19 grudnia 2016, Spotkanie z Juliuszem Kublem

„To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio”. To najbardziej znany cytat z „Małego Księcia” przetłumaczony na… gwarę wielkopolską. Tego zadania podjął się mistrz poznańskiej mowy, pisarz i publicysta Juliusz Kubel. „Książę Szaranek” może ucieszyć wszystkich starszych i młodszych wielbicieli „Małego Księcia” (bo kto słyszał o „wężu boa, co śrutuje swoją ofiarę wew cołkiyj postaci”?), nie traci jednak nic z filozoficznego charakteru oryginału. Dla tych, którzy nie najlepiej radzą sobie z gwarą, autor przygotował specjalny słowniczek, a całość książki na dołączonym do książki audiobooku. Fragmenty przeczyta na spotkaniu. Ozdobi dedykacjami – autografami. Zapraszamy.