Warsztaty literackie dla dzieci.

Zapraszamy grupy przedszkolne i wczesnoszkolne na spotkania z bohaterami bajek, które zachęcą dzieci do czytania, obcowania z książkami. Uwrażliwią na wartości takie jak: szacunek, pokojowość, odpowiedzialność, empatia. Każde, trwające 45-60 min., spotkanie dostosowujemy do wieku dzieci, bo zawsze jest to interakcja z odbiorcami.

os. Przyjaźni 125 C
Koszt: 260 zł dla grupy (do 25 os.)

Rezerwacja terminów telefonicznie: 61 8200 582

Proponowane programy…
Czytaj dalej

„Z dzieckiem w świat wartości”

Wykład  z ćwiczeniami na podstawie książki Ireny z dzieckiemKoźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej o tym samym tytule. O potrzebach emocjonalnych dziecka i sposobach ich zaspokajania. O roli czytania w rozwoju i wychowaniu dziecka. O nauczaniu wartości takich jak: Szacunek, Uczciwość, Odpowiedzialność, Odwaga, Pokojowość, Sprawiedliwość, Optymizm, na podstawie konkretnych tekstów literackich. Jak pracować z książką, aby czytanie nie było nudne. Aby kojarzyło się dzieciom z przygodą, z radością, czułością, miłością. Tak, aby dzieci pokochały czytanie. Propozycja dla tych, którym zależy, aby ich dzieci wyrosły na prawych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Ojców i matek, aby  macierzyństwo i ojcostwo napełniało ich radością. Wszystkich, którzy poszukują dobrych, wartościowych książek, które zbudują kręgosłup moralny dziecka, umeblują jego głowę.
Prowadzenie: Krystyna Adamczak.

Termin i koszt ustalane indywidualnie.
Kontakt w sprawie organizacji zajęć: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Porozumienie bez przemocy

NVC_A-PietlickaŚwiat, w którym żyjemy powstaje z jakości naszych relacji. Jakość naszych relacji budują słowa i intencje z jakimi je wypowiadamy. Marshall Rosenberg stworzył teorię Porozumienia bez przemocy. To mowa ludzi, którzy troszczą się o siebie nawzajem i pragną żyć w harmonii. To metoda dla tych, którzy w życiu szukają współczucia, przepływu między sobą a innymi ludźmi, opartym na wzajemnym dawaniu z serca. Dzięki tej metodzie możemy wyrażać siebie szczerze i jasno. Z szacunkiem i empatią poświęcać uwagę innym ludziom. Czytaj dalej

Warsztaty literackie z Calineczką,

małą dziewczyneczką, która mówi językiem serca. Serce nigdy się nie myli, dlatego dziewczynka  znajduje wyjście z najtrudniejszych opresji. Jakże piękny użytek możemy zrobić z naszych dłoni, słów i snów. Nauka wrażliwości i empatii.

 

Warsztaty literackie z Indianką,

która zachęca do okazywania szacunku Innemu. Dużemu i małemu. Temu co fruwa, pływa, skacze i oddycha. Nauka indiańskich tańców, plemiennych okrzyków. Praktykowanie uważności w patrzeniu i słuchaniu.