9.II godz. 11.00 Poranek literacki z Figlem i Psikusem

Jak dobrze mieć przyjaciela, nawet wtedy, jeśli jest chochlikiem. Wie o tym dobrze Figiel, który czuł się bardzo samotny i nieszczęśliwy, do czasu, aż pojawił się w jego otoczeniu Psikus.
Figiel miał własnie złą passę. Nie udawały mu się żadne figle. Zatruł się powagą przygotowując eliksir na dobry humor. Rozśmieszający proszek, który wiózł do dzieci do szpitala, rozsypał mu się w autobusie. Pech gonił pech.
Aż pewnego dnia zapukał do jego drzwi Psikus.

Wspaniały duet autorów, stworzył cudowny duet chochlików.
Przybywajcie i przekonajcie się, że śmiech jest dobry na wszystko!

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon 20 zł wymieniony na książki

7.II godz. 16.30 Zima w Dolinie Muminków

Napadało śniegu! Muminki jak co roku zapadły w sen zimowy, a Włóczykij wywędrował w sobie tylko wiadomym celu. Kiedy spokojna Dolina pogrążona jest w ciszy, jeden mieszkaniec budzi się: to Muminek, bardzo samotny, gdy wszyscy inni śpią. Ale co to? Kto szusuje na nartach pomiędzy drzewami? Co to za dźwięki dobiegają zza wystygłego pieca? Przekonajmy się razem, dlaczego zima może być piękna i ciekawa!

os. Przyjaźni 125 c
bilety 10 zł
rejestracja: www.ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel. 61 8200 582

14.II godz. 16:30 Nela w sercu dżungli – warsztaty z animatorką wokół książek Małej Reporterki

Nela znów w podróży! Tym razem zaszyła się w gąszczu lasów równikowych na wyspie Borneo. Musi być bardzo ostrożna – w każdej chwili może natknąć się na łowców głów… o ile oni rzeczywiście istnieją. To właśni ich tropem podążał dawno temu pewien podróżnik, którego notatki Nela odnalazła w antykwariacie.

Czy jesteście ciekawi, co odkrywca zapisał przed laty w swoich notatkach? Czy chcecie przekonać się, jakie tajemnice chroni przed cywilizacją dżungla na Borneo? Wyruszcie z nami na wyprawę! Miejsce zbiórki: Księgarnia z Bajki.

Warsztaty z animatorką wokół książek Neli
os. Przyjaźni 125 c
bilety 10 zł
rejestracja: www.ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel. 61 8200 582

21.II godz. 16:30 Opowieści buntowniczek po raz drugi

Dziewczyny ze wszystkich stron świata potrafią marzyć bez ograniczeń, stawiać sobie śmiałe cele i nie ustawać w wysiłkach. Zostają władczyniami, piosenkarkami, politykami, kobietami biznesu, pisarkami, działaczkami społecznymi, astronautkami, informatyczkami… A Wy? Kim chciałybyście zostać? Kim chcielibyście zostać? Opowiedzcie nam, dziewczęta i chłopcy, o Waszych pragnieniach i dążeniach. A jeśli jeszcze nie macie na siebie pomysłu – nie szkodzi. Być może inspiracji dostarczy Wam spotkanie z naszym specjalnym gościem… wyjątkowym, jak każda i każdy z Was!

os. Przyjaźni 125 c
bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

28. II godz. 16:30 Afryka Kazika

Dawno, dawno temu pewien śmiałek z Poznania wpadł na szalony pomysł: postanowił przejechać całą Afrykę… i to rowerem! Jak się na pewno domyślacie, przeżywał tam przygody, które nie mogłyby się wydarzyć nigdzie indziej. Noc na pustyni, rozmowa z wojownikami, pobyt w wiosce nieznanego plemienia, wizyta u króla, spotkania z groźnymi zwierzętami i dziwacznymi roślinami… A to wszystko – i wiele więcej – w czasie jednej długiej podróży. Wyruszcie z nami i z Kazikiem do Afryki! Będziemy się śmiać, dowiadywać, może nawet trochę bać (ale tylko przez chwilę). Do zobaczenia w buszu!

os. Przyjaźni 125c
bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582