14 grudnia godz. 16.30 Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda u Świętego Mikołaja

Pewnego dnia Ignaś Ziółko i Kminek otwierają Bardzo smaczną księgę i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenoszą się na grzbiet renifera. Właściciel rogów i kopytek zawozi ich do domu Świętego Mikołaja. Przyjaciele wchodzą do łazienki, kuchni, gabinetu, warsztatu zabawek i największej poczty na świecie. Ale nigdzie nie ma ich gospodarza. Święty Mikołaj zniknął. Jeśli nie wróci – nie będzie prezentów!

Koniecznie przyjdźcie do nas, jeśli chcecie dowiedzieć się, czy udało się Ignasiowi i Kminkowi odszukać Świętego Mikołaja, porozmawiać z nimi o choince, sianku, bombkach, dowiedzieć się, jakie potrawy pojawiają się na świątecznych stołach we Francji, Szwecji, Anglii, Włoszech… oraz przygotować jadalne bombki, korzenne pierniczki, orzechowe czapki, cytrynowe buty i czekoladowe choinki.

Przyjaźni 125 C Wstęp wolny
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

15 grudnia, godz. 18.30 Krąg Kobiet – co by mógł zmienić w Twoim życiu gdyby był Twoją Drogą?

„Jedną z najważniejszych rzeczy, jakich kobieta może dokonać, jest oddzielenie swojego życia i umysłu od kolektywnego myślenia i rozwijanie swoich niepowtarzalnych zdolności, gdyż taki akt nie pozwala duszy i psychice popaść w niewolę”. „Biegnąca z wilkami” Clarissa Pinkola Estes

Jedną z dróg rozwijania osobistej siły i mądrości jest uczestnictwo w Kręgu Kobiet. Wiem, to z własnego doświadczenia. To przestrzeń wsparcia, odkrywania, dzielenia się swoimi talentami i swoją wiedzą. W Kręgu pomagamy sobie wzajemnie odkryć, to co w nas piękne, dzielne i figlarne, ale też, to co mroczne i bolesne – to wszystko może być źródłem naszej Mocy. Krąg, to przestrzeń w której jest miejsce na śpiew i taniec, na otwartość i milczenie, na radość i łzy, na Całą Ciebie. Budzi się świadomość kobiecej solidarności, siostrzeństwa, wspólnoty…

Te z Was, u których to wezwanie wzbudziło ciekawość, zapraszam na warsztat, na którym poznamy się, porozmawiamy, poeksperymentujemy.

Sylwia Wójcik, psycholożka, terapeuta SE (Somatic Experiencing –
w trakcie szkolenie), trenerka pracy z ciałem. Uczestniczka Kręgu Kobiet, warsztatów rozwijających świadomość. Prowadzi terapie indywidualne, warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne. Pracuje w ośrodku OPIRO w Poznaniu.
os. Przyjaźni 125C
Bilety 30 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

16 grudnia godz. 11.00 Spotkanie z Elżbietą Kidacką – ilustratorką

16 grudnia godz. 11.00 Spotkanie z Elżbietą Kidacką
ilustratorką książki ks. Jana Twardowskiego „Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie”.

Ksiądz Jan Twardowski o świętych mówił i pisał często. Choć wieloma różnymi słowami opisywał, kto to jest święty, i dał wiele definicji świętego, jedna występuje zawsze: świętego nie można udawać. O tym właśnie jest książka zatytułowana Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie. Jest w niej – jak zwykle u księdza Twardowskiego – wiele pytań: Co to znaczy „święty”? Kim byli ci, których uznajemy za świętych? Czy trzeba być kanonizowanym, żeby być świętym? Czy święci jeszcze żyją? Jak żyć, by być świętym? W jaki sposób dostać się do nieba?

Wstęp wolny. Os. Przyjaźni 125c

17 grudnia, godz. 10.00 – 14.00 Nadzwyczajna Niedziela w Księgarniach „z Bajki”

Zapraszam do poznania obfitości naszej oferty książkowej.
Zachęcam do wybierania książek dla siebie, dziecka i przyjaciela. Niechaj to będą najlepsze książki, które Państwa ucieszą, wzmocnią i wzbogacą – wszak: kochać, to obdarowywać naszymi upodobaniami tych, których sobie upodobaliśmy. Dobrze dobrana lektura ratuje nas przed złymi myślami, które w w naszej głowie szukają schronienia.

18 grudnia, godz. 11.30 Warsztaty dla Maluszków ze zwierzętami i wierszami

„Zwierzęta w tej książeczce noszą okulary, żeby dobrze widzieć szczegóły, wymiary. Dzięki okularom nie mylą się wcale i wszystko co robią, robią doskonale.” Będziemy szukać okrągłości w codzienności. Patrzeć na świat przez różowe okulary, aby dostrzec wszystkie dary mijającego roku.

Warsztaty dla Maluszków już od 6 miesiąca do 2 lat poprowadzi Małgorzata Swędrowska.
os. Przyjaźni 125C
Wstęp wolny. Rejestracja zakończona

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego