28 września godz. 19.00 Noc na zamku

Fani Biura Detektywistycznego Lassego i Mai z utęsknieniem czekają na kolejną zagadkę. Wobec tego spieszymy z wiadomością: coś się szykuje! Coś się dzieje za grubymi zimnymi murami, wśród zaśniedziałych zbroi, w ciemnych korytarzach, przepastnych skarbcach i sekretnych przejściach… Kto ciekawy, niech przybywa do Księgarni z Bajki, która na jeden wieczór przemieni się w tajemniczy zamek!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 15 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

20 września godz. 16.30 Mózg – to, o czym dorośli ci nie mówią

Nie mówią, bo nie chcą, albo – co bardziej prawdopodobne – sami nie wiedzą! Wielu dorosłych nie zastanawia się nawet nad kwestiami tak istotnymi jak ta, skąd się wzięło myślenie i czy nam się opłaciło, dlaczego tak często myślimy na skróty, kto potrafi myśleć nogami, albo dlaczego mózg sprawia nam tyle kłopotów. A Wy, jesteście ciekawi? Przybywajcie, bo gościć będziemy mózgowców nie lada – Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera, czyli Autora i Ilustratora książki „Mózg”. Będzie mądrze i zabawnie!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

4 sierpnia godz. 11.00 Poranek literacki z Tutu

Była inna niż wszystkie świnki. O swej inności dowiedziała się z prześmiewczych drwin  współmieszkańców zagrody. Doświadczała też szczególnej miłości Basi, córki gospodarzy, która opowiedziała jej o Wyspie Szczęśliwych Świnek. Zapragnęła takiej arkadii. Nigdy pewnie by się na tę wyprawę nie odważyła, gdyby nie Radek, zapoznany w ZOO szczur. To on wyzwolił w niej odwagę i oświetlił wyznaczony azymut na zmianę. Co wydarzyło się dalej, po postawieniu pierwszego kroku, przybywajcie i podążajcie z nami, z wszystkimi świnki kompanami w drodze.
os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł 

Czwartek literacki 2 sierpnia godz. 16.30 Spotkanie ze strażakiem

Charakterystyczne przeciągłe wycie syreny i mknący czerwony samochód – kto z nas tego nie zna? Ochotnicy czy zawodowcy, strażacy pędzą tam, gdzie się pali, kogoś zalało lub gdzie drzewo spadło, robiąc szkody. Czy chcielibyście się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda praca strażaka? Czy strażak się boi? Jakie szkolenie przechodzi? Jeśli tak, wpadnijcie do nas w ten czwartek. Będzie wóz strażacki!!!
Będzie gorąco!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pllub tel.: 61 8200 582