16.IX godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

..z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek,   zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Bilety 25 zł w przedpłacie, w dniu warsztatów 30 zł. Opiekun z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

20.IX godz. 16.30 Tajemnica srebra – premiera!

Przed kościołem w Valleby prowadzone są prace wykopaliskowe. Archeolodzy muszą zbadać teren przed położeniem nowych rur. Niektórzy mieszkańcy miasteczka są przeciwni wykopaliskom, a inni nadmiernie się nimi interesują. W nocy ktoś nielegalnie odwiedza wykop, zostawiając liczne ślady. Kto i w jakim celu to zrobił, szczególnie że raczej nic nie zginęło?
Lasse i Maja mają do rozwiązania nową zagadkę.
Potrzebują pomocników.
Jeśli masz otwarte oczy i uszy, wolę działania i sprawdzenia swoich umiejętności detektywistycznych, przybywaj!

Bilety 10 zł
os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

20.IX godz. 18.30 Bajka za bajkę – zwieńczenie festiwalu twórczości

Księgarnia z Bajki od 28 lat toruje drogę dobrym książkom. Na różne sposoby zaprasza dzieci do czytania a nawet tworzenia własnych książek. Każdego roku w czas wakacji w naszym newsletterze i na antenie Winogradzkiej Telewizji Kablowej prezentujemy książki warte czytania. Pragniemy w ten sposób zachęcić dzieci do stworzenia własnych opowieści na kanwie zaprezentowanych historii. Chcemy obudzić twórcę w dziecku. Powstałe ilustracyjno-słowne opowieści są dowodem twórczego podejścia do czytania. Dzieci przynoszą je do księgarni przez całe lato. My je oglądamy i doceniamy. Tego wieczoru zapraszamy na uroczyste spotkanie Autorów i wręczenie nagród.  Każde dziecko usłyszy recenzję swojej książki. Docenimy też rodziców, dziadków i opiekunów którzy często współtworzyli dzieła.
Nagrody książkowe wręczy pisarka Agnieszka Tyszka. Ona też opowie dzieciom o swoje aktywności literackiej, która rozpoczęła się gdy była małą dziewczynką.

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp wolny

24.IX godz. 18.30 – 20.30 Zamiast wychowania – spotkanie z podejściem Jespera Juula

Spotkanie jest wprowadzeniem do filozofii Jespera Juula, autora licznych książek opisujących podejście, w którym odchodzi się zarówno od wychowania autorytarnego, jak i wychowawczego permisywizmu (powszechnie zwanego wychowaniem bezstresowym).
Podejście to skupia się na budowaniu relacji z dzieckiem bazującej na takich wartościach, jak: równa godność , autentyczność, odpowiedzialność.
Jesper Juul pokazuje, że najważniejsza w stosunkach dorosły-dziecko jest relacja, szacunek do dzieci, zaufanie do ich kompetencji oraz autentyczność dorosłego.

Jeśli zadajesz sobie pytania: czy jestem dobrym rodzicem/nauczycielem?, jak sprawić, aby moje dziecko było szczęśliwe? lub jak dogadać się z dzieckiem?, to to spotkanie jest dla Ciebie.

Zapraszamy wszystkie osoby, dla których ważne są dzieci, w szczególności rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców, babcie, dziadków, nianie.

Agnieszka Koluch o sobie: jestem certyfikowanym trenerem Familylab (organizacji założonej przez Jespera Juula), założycielką Wybieram Relację, pasjonatką Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Prowadzę warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuję ze szkołami i przedszkolami, prowadzę także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne. Mam dwójkę dzieci, uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.

os. Przyjaźni 125 C Bilet 25 zł.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat w księgarni lub na konto. Numer konta (bank PKO BP) 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448

25.IX godz. 18.30 – 20.30 Siła pytań – wykład

Czy codziennie zadajemy sobie pytania, aby zmienić perspektywę, sposób patrzenia na problem, energię sytuacji, a nawet doznać nagłego olśnienia?
Albert Einstein twierdził, że nie rozwiążemy naszego problemu, myśląc w ten sam sposób, który sprawił, że ten problem się pojawił.
Aby zmienić perspektywę, wystarczy czasem jedno pytanie, którego najczęściej nie zadajemy…
Jakie to miałoby być pytanie? Jak podejść do problemu z innej strony, aby zyskać nowa perspektywę?

Zamiana przekonania, że: „tak to już jest” właśnie na podważające PYTANIE może zapoczątkować niezwykłą przygodę zmiany sposobu życia, funkcjonowania i tworzenia.
Pytanie działa jak otwierająca zwrotnica, która przekierowuje nas do świata innych możliwości. Uczy patrzenia nowymi oczami, słuchania nowymi uszami. Wielka jest moc pytania. Rozbudźmy ją w sobie.

Wykład: Dorota Doris Wysocka.

os. Przyjaźni 125 C Bilet 49  zł.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat w księgarni lub na konto. Numer konta (bank PKO BP) 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448