Każdy poniedziałek lipca o 11.30 – Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato. 

9, 16, 23 i 30 lipca godz. 11.30 
Śpiewanie ma wielką i czarodziejską moc. Wszyscy potrafimy śpiewać! Niektórzy tylko trochę o tym zapomnieli… Wstydzą się, albo po prostu nie pamiętają pięknych kołysanek, często opartych na wierszach klasyków. Społeczna akcja Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato narodziła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Jej zadaniem jest rozśpiewanie rodziców i ich małych dzieci, nawet tych jeszcze nienarodzonych. Zajęcia prowadzić będą doświadczone nauczycielki muzyki, absolwentki Edukacji Muzycznej, jednocześnie chórzystki Chóru Kameralnego Dysonans.
Os. Przyjaźni 125c
Wstęp wolny

12 lipca godz. 16.30 Afryka dzika

Na grzbiecie słonia przewędrujemy przez Afrykę. Poznamy afrykańskie  zwyczaje, w narzeczach ludów afrykańskich nazwiemy swoje części ciała. Będziemy się bawić tak jak nigeryjskie dzieci, odgadywać etiopskie zagadki. Poznamy sznurkowe zabawy,  zagramy w jagi-jagi – to tradycyjna zręcznościowa gra somalijska. Posłuchamy baśni, posmakujemy  afrykańskich przysmaków.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Mróz – opowiadaczka bajek.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

14  lipca godz. 11.00 Poranek literacki z pewnym zasmuconym chłopcem i.


…i czułym królikiem. Chłopiec budował wspaniałą wieżę z klocków. Wyższą i wspanialszą niż wszystko, co do tej pory stworzył. Był taki dumny! Kiedy wieża runęła, smutek był tak samo głęboki, jak radość wcześniej. Na pomoc ruszyły zwierzęta. Gadatliwy kurczak próbował go nakłonić do rozmowy o smutku. Niedźwiedź zachęcał o wykrzyczenia swojego żalu. Hiena proponowała, by obśmiać problem. Struś uczył udawać, że nic się nie stało. Aż wreszcie przyszedł królik. Miękki. Czuły. Czy jemu udało się pomóc? O tym wszystkim na Poranku z książką Cori Doerrfeld „A królik słuchał” z wydawnictwa Mamania


os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł 

19 lipca godz. 16.30 Podróże w spódnicy

Poznajcie kobiety, które w spódnicach z krynoliną i w gorsetach pchały się tam, gdzie jeszcze ich nie widziano. Na wielbłądach, na wielkich liniowcach pływających po oceanach, w maleńkich i niebezpiecznych samolotach, albo w szalenie niewygodnych saniach przemierzały Ziemię wzdłuż i wszerz, nie poddając się przy porażkach i nie wierząc tym, którzy im mówili, że kobiety stworzone są do innych zadań, niż odkrywanie świata. Podążmy ich śladami, odkrywajmy świat wspólnie z bohaterkami książki „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny: Podróże w spódnicy”!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

26 lipca godz. 16.30 Co widzimy w gwiazdach

Któż z nas nie daje się czasem zahipnotyzować pięknu nocnego nieba… Jest ciche, spokojne… Ale czy na pewno? Skąd! A co z wybuchami na Słońcu, co z kometami mknącymi z niewyobrażalną prędkością, co z meteorami, mogącymi w każdej chwili uderzyć z ogromną siłą w którąś z planet? Kosmos pełen jest ruchu i… złomu. Nie wierzycie? Przyjdźcie, czekamy na wszystkich młodych adeptów astronomii!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582