26 maja godz. 11.00 Poranek literacki z mamami

To one pokazują nam księżyc, przytulają, karmią, kąpią… Poją mlekiem i miodem. Są różne ale jakże podobne w swej miłości do nas – dzieci. Noszą zamaszyste spódnice lub obcisłe spodnie. Stąpają miękko w bamboszach lub wystukują rytm wysokimi obcasami. Bywają Meteopatkami, bywają Poszukiwaczkami Przygód. Czasem są Kwokami, a czasem Artystkami. Bywają Jasnowidzami. Bywają Akrobatkami. Miewają Siłę Spokoju. Czasem mama bywa Artystką, czasem Pogromczynią Smoków. Noszą niezwykłe torebki i wymyślają takie wynalazki, że… sami wiecie. Wszystkie One – najukochańsze na świecie – przybędą w ten sobotni Poranek do nas, do Bajki.

os. Przyjaźni 125 c
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

28 maja godz 11.30 Warsztaty dla Maluszków z Kicią Kocią i Nunusiem

Kotki wybierają się na spacer. Nunuś chce zabrać pluszowego szczurka, który właśnie gdzieś się zapodział. Szukają go w pokoju dzidziusia. Podnoszą wszystkie sprzęty, zaglądają do szuflad i pudeł. Poszukują go w pokoju mamy i taty. Pod poduszką, w szafie, na oknie… Odwiedzają kuchnię i wszystkie pomieszczenia w domu. I my będziemy z nimi wędrować i nazywać wszystko co się w domu znajduje.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Swędrowska. Warsztaty dla Maluszków już od 6 miesiąca do 2 lat.

os. Przyjaźni 125 C
Bilety 25 zł w przedpłacie lub 30 zł w dniu warsztatów.
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

30 maja godz. 19.00 Noc na oceanie

Łukasz Wierzbicki, poznański podróżnik oraz autor książek dla dzieci, zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Ocean to pikuś”, inspirowaną brawurową wyprawą kajakiem przez Atlantyk, którą z sukcesem odbył podróżnik Aleksander Doba. Jak wyglądał „Olo”, największy kajak na świecie i w co był wyposażony? Co zrobił Olek, gdy spotkał żarłacza tygrysiego? Czy na kajaku można się wyspać? Co podróżnik jadł przez 3 miesiące? A co, gdy musiał udać do toalety? Jesteście ciekawi? Zapraszamy!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 15 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.:61 8200 582