6.06 godz. 16.30 Podróż do Tybetu – warsztaty z misami i gongami

6. VI godz. 16.30 Podróż w dźwiękach do Tybetu

Ta tajemnicza kraina, ze względu na położenie geograficzne, jest jednym z najbardziej niedostępnych obszarów świata, a co za tym idzie – mało znanym. Mimo że Tybet znajdował się zawsze pod wpływem kultury indyjskiej i chińskiej, wytworzyła się tam odrębna cywilizacja, która na skutek uwarunkowań politycznych ginie na naszych oczach. Inne są tam obyczaje, inni bohaterowie baśni, inna muzyka. Dzwonki koshi, gongi wietrzne, misy relaksacyjne i kij deszczowy wyznaczają jej rytm. Zaprezentujemy wszystkie te instrumenty. Każdy za pomocą specjalnej pałeczki będzie mógł uderzyć w misy oraz gongi. Dotknąć dzwoneczka i kija deszczowego. Po zapoznaniu się z instrumentami nastąpi w koncert. Spodziewajmy się pełnego relaksu ciała i umysłu.

Zapraszamy dzieci i dorosłych na dźwiękową podróż do Tybetu.
Tego dnia, każdy uczestnik warsztatów, który kupi u nas książki za znaczna kwotę, otrzyma w prezencie: „Tybet, tajemnica czerwonej skrzynki” Petera Sis.

Zajęcia poprowadzi Magdalena Gadomska

Os. Przyjaźni 125c
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

7.06 , godz. 18.30 Pokaz masażu twarzy


Wiosenne słońce rozświetla nasze twarze, odrobina poezji może poprawić nam nastrój. Dobre, ożywcze myśli wypływają z mądrych książek, które codziennie Państwu oferujemy.
Co jeszcze możemy dla siebie zrobić?
Przyjść do nas na pokaz masażu twarzy, który wykona dyplomowana masażysta z 26 letnim stażem Olga Dzidowska.

Poczęstunek i niespodzianki dla wszystkich Gości.

Wstęp wolny

Os. Przyjaźni 125c

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

8.06 godz. 11.00 Poranek literacki ze zwierzętami

A każde z nich jest dziwne! Nosorożec czuje się samotny, nikomu niepotrzebny. Pająk czuj się opuszczony. Jest mu smutno: bociany odleciały i stonogi pofrunęły z nimi. Chociaż podróż jest kosztowna, zawsze to lepiej niż obuć pięćdziesiąt par butów na zimę. Zając tęskni za stryjem, jest trochę staroświecki, nie ma nawet telefonu komórkowego, aby do niego zadzwonić. Myszka czuje się beznadziejnie szara…
Każdemu mieszkańcowi lasu, czegoś brakuje.
Do czasu, aż pojawia się ktoś, kto uświadamia mu jego bogactwo. Jego wyjątkowość!
Z nosorożcem chce tańczyć mrówka. Gdy tańczą, jest to najpiękniejsza para taneczna na świecie!
Pająka z ośmioma kończynami zaangażowano do orkiestry, wtedy mógł pokazać jak się gra na ośmiu instrumentach na raz.
Myszka jest imieniem zakochanych. Iluż to zakochanych w sobie ludzi mówi do siebie „myszko”?
Towarzystwo jeża, który umie słuchać, jest tak krzepiące jakby się zjadło górę witamin na raz.

Chociaż wielu z nas nosi szare, czy rude futerko , które nam się nie podoba, to jednak każdy z nas jest piękny. Każdy wyjątkowy.
Poszukajmy swoich wyjątkowych darów i talentów.
Cieszmy się nimi i sobą nawzajem.

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

10.06 godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

13. 06 godz. 16.30 Z Nelą w głębiny oceanów!

Zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich. Będziemy obserwować, dotykać i fotografować. Wtopimy się w ławicę ryb. Zatańczymy z nimi. Poszukamy ośmiornicy kokosowej, oraz poznamy zwierzęta głębinowe, które żyją w kompletnej ciemności.

Os. Przyjaźni 125c
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582