12.XI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

15.XI godz. 16.30 Nela i sekrety dalekich lądów

Premiera najnowszej części przygód młodej reporterki.
Wybierzemy się w niej na odkrywanie sekretów pewnej ogromnej dalekiej wyspy, która kiedyś wcale nią nie była. Nazywa się Borneo i jest zamieszkana przez endemiczne stworzenia, skarłowaciałe zwierzęta oraz potomków łowców głów. Nasza wyprawa będzie miała na celu poznanie tajemnic wyspy i jej zwierząt. Razem przeczytamy stare księgi i sprawdzimy, jak naprawdę wyglądają niebezpieczni „leśni ludzie” widziani tam setki lat temu. Poszukamy przedziwnych małp nazywanych nosaczami oraz wybierzemy się w nocy na eksplorację dżungli, w zupełnie innym świetle niż światło księżyca. Będziemy wędrować po lasach tropikalnych w poszukiwaniu „leśnych ludzi”, starych ksiąg i tajemniczych stworzeń.

Mam nadzieję, że dołączysz do mojej wyprawy.
Pakuj się i wyruszamy!
os. Przyjaźni 125CBilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl
lub tel.: 61 8200 5821

16.XI godz. 19.00 Opowieści zmysłowe Waltera Diaz Ovalle

Jedno spojrzenie, przelotny dotyk, ulubiony zapach, słowa…
Oto opowieści, które pobudzą wszystkie zmysły – delikatne, tajemnicze i uwodzicielskie jak noc spędzona w hamaku, ciepłe fale oceanu i kolumbijska cumbia. Walter Diaz Ovalle, opowiadacz z Kolumbii, inspiruje się tym, co najlepsze w kolumbijskiej sztuce opowiadania historii. Jego autorskie spektakle opowieści erotycznych to wykwintna uczta dla zmysłów. Spektakl w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski. Opowiadać będzie: Walter Diaz Ovalle,
tłumaczyć: Aneta Cruz-Kąciak
(spektakl tylko dla dorosłych)
Bilety 25 zł
Os. Przyjaźni 125c
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl