15.IV godz. 18.00 Z dzieckiem w świat wartości

Wykład z ćwiczeniami na podstawie książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, na temat zaspokajania potrzeb emocjonalnych dziecka i sztuki doboru lektur, aby pomagały dzieciom wzrastać w świecie wartości moralnych.
Spotkanie dla rodziców, dziadków i nauczycieli, dla wszystkich, którym zależy, aby ich dzieci wyrosły na prawych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Bowiem mocny system wartości moralnych jest bardziej skuteczny w zapobieganiu złym zachowaniom niż surowa dyscyplina.

Zaczniemy od szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, odwagi i pokojowości. To pierwsze z 12 fundamentalnych wartości. Przy każdej z omawianych wartości wskażę na literaturę – książki, których bohaterowie tę wartość prezentują. Ćwiczenia, które wykonamy będą takimi zadaniami, które będzie można też przeprowadzić z dziećmi, aby dobitnie dać im odczuć dlaczego warto jest praktykować określoną wartość. W myśl zasady, że uczymy się najlepiej przez doświadczenie.

Nauczycielom wystawiamy zaświadczenia o szkoleniu.

Prowadzenie: Krystyna Adamczak – Koordynator Wojewódzki Fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Członkini Rady Literackiej Fundacji.

os. Przyjaźni 125 C Bilety 25 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

12.IV godz. 18.00 Baśń i muzyka

Muzyka towarzyszy bohaterom baśniowym w ich planach, wędrówkach, zmaganiach. Napełnia odwagą ich serca. Koi smutki. Przynosi pociechę w strapieniach. Dzieci – studenci Akademii Gitary będą ilustrować muzycznie utwory baśniowe, które zaprezentują ich rodzice.
Wieczór pełen muzyki, baśni i radości!

Zapraszamy

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp wolny

11.IV godz. 16.30 Magiczne drzewo

Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami? Jak ukryć przed ludźmi giganta większego niż dom? Co robić, by ogromne stworzenia zniknęły z ziemskiego świata? Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Czy jesteś gotów im pomóc?
Autor rzuca wyzwanie i zaprasza do działania.
Porzuć lęki i strachy.
Wdziej buty bohatera.

os. Przyjaźni 125 C Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

9.IV godz. 16.30 Nauka czytania w podskokach – Małgorzata Swędrowska

Czy nauka czytania musi być trudna, żmudna i nudna? Nie! Czytanie może a nawet musi być dla dziecka zabawą, radością i niespodzianką. Wtedy z pozytywnym nastawieniem podejmie każde wyzwanie. Zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi 4, 5, 6 letnimi, które interesują się światem liter, bądź dopiero zaczną tę przygodę, potrafią przeczytać litery, sylaby a nawet zdania lub nie znają jeszcze liter. Dla dzieci będzie to czas zabaw ruchowych, językowych, przeplatanych muzyką, a dla dorosłych skarbnica pomysłów jak motywować dzieci do nauki czytania, jak naturalnie wspomagać ten proces, czyniąc z czytania atrakcyjne dla dziecka przeżycie.

Autorka Elementarza w podskokach, wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów, przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 25 zł. Rodzic+dziecko
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582 Ilość miejsc ograniczona

8.IV godz. 18.30 Zamiast wychowania – spotkanie z podejściem Jespera Juula

Spotkanie jest wprowadzeniem do filozofii Jespera Juula, autora licznych książek opisujących podejście, w którym odchodzi się zarówno od wychowania autorytarnego, jak i wychowawczego permisywizmu (powszechnie zwanego wychowaniem bezstresowym).
Podejście to skupia się na budowaniu relacji z dzieckiem bazującej na takich wartościach, jak:
równa godność , autentyczność, odpowiedzialność

Jesper Juul  pokazuje, że najważniejsza w stosunkach dorosły-dziecko jest relacja, szacunek do dzieci, zaufanie do ich kompetencji oraz autentyczność dorosłego.
Jeśli zadajesz sobie pytania: czy jestem dobrym rodzicem/nauczycielem?, jak sprawić, aby moje dziecko było szczęśliwe? lub jak dogadać się z dzieckiem?, to to spotkanie jest dla Ciebie.

Zapraszamy wszystkie osoby, dla których ważne są dzieci, w szczególności rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców, babcie, dziadków, nianie.

Poprowadzi: Agnieszka Koluch – jestem certyfikowanym trenerem Familylab (organizacji założonej przez Jespera Juula), założycielką Wybieram Relację, pasjonatką Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Prowadzę warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuję ze szkołami i przedszkolami, prowadzę także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne. Mam dwójkę dzieci, uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.

Bilety 25 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582