27 luty 16.30 Kuchnia literacka – „Pięć sprytnych kun”

Czy zdarzyło się Wam czytać historie, w których nie tylko mówiono o jedzeniu, ale  podawano przepisy kulinarne, pozwalające delektować się tymi samymi smakołykami, co bohaterowie? Właśnie takie jest „Pięć sprytnych kun”, książka przepyszna na kilka sposobów! To wspaniała opowieść kryminalno-przygodowa, w której miłość do kulinariów wpływa na losy wszystkich bohaterów! To wreszcie niezły zbiór nietrudnych przepisów na pyszności. Wpadnijcie delektować się razem z nami.

Bilety 10 zł os.
Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com
lub tel.: 61 8200 582

4 marca 18.30 -20.00 Impro w Bajce – improwizacja komediowa dla dorosłych

Improwizacja towarzyszy nam na co dzień. 
Teatr Życia stawia każdego z nas w sytuacjach wymagających działania bez przygotowania. W przypadku improwizacji komediowej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny, z wykorzystaniem sugestii trenera lub pozostałych graczy na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów.

Zajęcia z improwizacji komediowej to nie warsztaty teatralne, a przyjemna i radosna forma spędzania czasu w działaniu twórczym.
Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizowane, których nieodmiennym elementem jest kreacja i śmiech. Improwizacja pomaga dorosłym poczuć znów świeżość spontanicznej zabawy, podbudowuje poczucie własnej wartości, uczy słuchania, wyostrza zmysł obserwacji. Daje możliwość trenowania: współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz zwiększania decyzyjności.

Każdy może i potrafi improwizować.
Nikt nie będzie oceniał predyspozycji scenicznych ani dykcji uczestnika. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro.
Nie trzeba mieć talentu scenicznego, wystarczy pozwolić sobie doświadczać i być spontanicznym.

W planach jest trzymiesięczny (kwiecień- czerwiec 2020 roku) cykl odbywających się raz na dwa tygodnie warsztatów z improwizacji, którego finałem może być występ dla rodziny i znajomych.

Czas trwania zajęć: 90 minut.
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób.
Terminy pierwszych dwóch spotkań otwartych: środy 4 marca i 24 marca, godz. 18.30-20.00

Trenerka: Agnieszka Rogaczewska-Foryś Tekściarka, opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi ćwiczenia z impro dla dzieci w szkole Cogito oraz przedszkolach.
Jako improwizatorka teatralna od kilku lat występuje w Blue Note z grupą improwizacji komediowych „Leniwe Impro”.

Koszt: 30 zł/osobę.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Numer konta: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448
Można zapisać się na jedno spotkanie, aby sprawdzić się w tej formule.

Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com
lub tel.: 61 8200 582

5 marca o 16.30 – Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

O czym marzysz? O karierze sportsmenki lub sportowca? O wielkiej wystawie Twoich dzieł plastycznych, zwiedzanej przez gości z całego świata? O sprawianiu cudów dzięki uczynności i determinacji? O wywoływaniu zachwytu i wzruszeń swoim dźwięcznym głosem? W Dniu Kobiet przekonamy się, że wszystkie te marzenia są całkowicie realne. Udowodnią to kobiety, które przybędą do nas ze wszech stron i ze wszech czasów – z kart „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek„. Warsztaty nie tylko dla dziewczynek!

Przyjaźni 125 C
Bilet 10 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

7 marca o 18.00 Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety Dagmara Gmitrzak – spotkanie z Autorką

Zacznij wreszcie żyć dla siebie!  
Pewnie już słyszałaś te słowa.
Ale co tak naprawdę oznacza miłość do siebie i dlaczego jest tak ważna dla każdej z nas?
My, kobiety, mamy skłonność poświęcania się dla bliskich, zaniedbywania swoich potrzeb i stawiania siebie na ostatnim miejscu.

Autorka książki – doświadczona trenerka i terapeutka – oprowadzi Cię krok po kroku po Twoim wewnętrznym świecie i pomoże Ci rozpocząć praktykę kochania siebie. Dowiesz się, jak zachować swoje granice w relacjach z ludźmi, jak szanować siebie, będąc w związku, jak rozpoznać, które kobiece archetypy są w Tobie aktywne, jak obudzić swoją kobiecość i docenić dar, jakim jest Twoje życie.

Ten poradnik będzie Twoją pozytywną inspiracją bazującą na solidnych podstawach psychologii humanistycznej, transpersonalnej i jungowskiej oraz mądrości rdzennych kultur świata.
Z tą książką nawiążesz najważniejszą relację w Twoim życiu – relację z samą sobą!

Dagmara Gmitrzak — trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka holistyczna, dziennikarka. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim i trzyletnią specjalizację z zakresu pomocy społeczno-terapeutycznej.
Jest absolwentką podyplomowego dziennikarstwa na UW oraz trzyletniego szkolenia z muzykoterapii i psychodramy.
Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, sesje indywidualne oraz szkolenia dla firm w Polsce i za granicą. Autorka ośmiu książek.

Wstęp wolny

Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com
lub tel.: 61 8200 582

12 marca o 16.30 Moja Babcia, Mój Dziadek – spotkanie z Autorką, Małgorzatą Swędrowską

Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka.

Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi – i zakochani w swoich wnukach.
Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej – po „Moja mama, mój tata” – familijnej odsłonie.
Tym razem z czułością i uwagą portretują babcie i dziadków.

„Babcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka.
Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym “lekarstwem” i mocą napędową do życia.

Książka jest zbudowana podobnie jak “Moja mama mój tata”- obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści.
To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach.

Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze….”
Małgorzata Swędrowska

Bilety 10 zł
Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com
lub tel.: 61 8200 582