1.VIII godz. 16.30 Mam przyjaciela weterynarza

Jeśli chcecie mieć psa, kota, królika lub inne zwierze, z pewnością chcecie wiedzieć jak się nimi opiekować. Jak karmić, jak poić, jak urządzić jego mieszkanie, aby zaspokajało potrzeby naszego pupila.
Bywa, że nasze zwierzęta chorują, wtedy potrzebna jest pomoc. Jeśli chcecie wiedzieć jak pracuje weterynarz, co powinien zrobić, aby nasz pies, kot lub inne zwierzę poddało się badaniu a potem leczeniu, koniecznie do nas przybądźcie. Tego dnia naszym gościem będzie lekarz z Kliniki Małych Zwierząt dr Wąsiatycza.

Zajęcia dla dzieci od 4- 9 lat

Bilety 10 zł
os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

3.VIII godz. 11.00 Poranek literacki z Myszką Chrapiszką i Tarapatką

Pewien stary dom, oprócz panny Maryli i jej brata Henryka – właścicieli, ma jeszcze kilkoro maleńkich lokatorów. Wiodą oni ciekawe, pełne napięcia życie za drzwiami starego kredensu. To rodzina myszy, wśród których wybitnie wyróżniają się Myszka Chrapiszka i Myszka Tarapatka. Ta pierwsza kiedyś ocaliła rodzinę przed kotem. Ta druga, przeciwnie, ma zwyczaj wpadać w kłopoty. Uwielbia wykradać słodycze ze spiżarki, grać w mysikletki (czyli mysie rymowanki). I kiedy ta buszująca w nocy po pokoju myszka zobaczy farby, nie będzie się mogła oprzeć… Przyjdźcie na nasz Poranek Literacki i posłuchajcie pięknej opowieści o przygodach malutkich lokatorów starego domu. Na szczęście nie będziecie musieli być cicho jak myszki. Zapraszamy was do nieskrępowanej zabawy!

Zajęcia dla dzieci od 2,5 do 8 lat, dla całych rodzin.

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

5.VIII godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

8.VIII godz. 16.30 Bamberka – poznajemy przeszłość naszego grodu

Bambrzy przybyli do Poznania na początku sierpnia. Co roku o tej porze przy studzience z Bamberką potomkowie ich rodów gromadzą się na Święcie Bamberskim. Można wtedy zobaczyć panny w tradycyjnych strojach i kornetach.
Posłuchamy opowieści o przybyciu Bambrów i wykonamy przestrzenną Bamberkę – kukiełkę w tradycyjnym kornecie.
Warsztaty dla dzieci od 4 – 9 lat poprowadzi Maja Rausch – autorka książki o Bambrach.

Bilety 10 zł
os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

22.VIII godz. 16.30 Tak to działa!

Pewnie nie raz patrząc na różne urządzenia w Waszym domu, zadawaliście sobie pytanie – jak to działa? Zaglądając do skrzynki z narzędziami, pytaliście: do czego to służy? A czy zawsze dorośli potrafili Wam na nie odpowiedzieć?
Na naszych warsztatach dowiecie się, jak działają różne rzeczy domowego użytku, jakich narzędzi używamy w domu, aby coś naprawić. Porozmawiamy też o tym, jak w domu działać, by nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli macie w domu tajemniczą szufladę pełną narzędzi, śrubek, nakładek, uszczelek, zatyczek i innych gumowych lub metalowych przedmiotów niewiadomego przeznaczenia, po warsztatach u nas będziecie wiedzieli, do czego ich użyć!
Zajęcia poprowadzi pan Piotr z firmy przeprowadzkowej Alfa i Omega.

Bilety 10 zł
os. Przyjaźni 125C