22.I godz. 16.30 Sekretne życie kotów

Znasz je jako pełne gracji stworzenia o złotych lub zielonych oczach, pięknych pyszczkach, silnych ciałach. Są nieopisanie łagodne – kiedy mają ochotę na zabawę i pieszczoty. Są jak niszczycielskie tornado najeżone pazurami – kiedy wpadną w złość. Widzisz je, kiedy jedzą, czyszczą futerko, bawią się z tobą, śpią. A co robią koty, kiedy nie patrzysz? Dokąd wędrują? O czym myślą? Czy rozmawiają ze sobą? Są przecież takie tajemnicze! Przyjdź do nas, może wspólnie poszukamy odpowiedzi, jak wygląda sekretne życie kotów!

Bilety 10 zł

os. Przyjaźni 125 C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub 61 8200-582

24.I godz. 16.30 Harry Potter wita Nowy Rok!

Wraz z początkiem roku szkolnego młody czarodziej udał się do Hogwartu. W trakcie podróży poznał swoich przyszłych przyjaciół: Rona i Hermionę. Dowiedział się również o istnieniu Voldemorta, osoby odpowiedzialnej za śmierć jego rodziców. Postaci przesiąkniętej złem do szpiku kości.
Harry jako jedyny uszedł z życiem przed jego zaklęciem śmierci. Po tym wydarzeniu pozostała mu pamiątka na czole – blizna w kształcie błyskawicy.

Pierwszy rok w Hogwarcie przyniesie chłopcu wiele zagadek do rozwiązania, a finalnie spotkanie z samym Voldemortem. Na szczęście u jego boku pozostaną wierni przyjaciele, gotowi do tego, by stanąć twarzą w twarz z najgorszym złem.

Bilety 10 zł

os. Przyjaźni 125 C

Rejestracja: kiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub 61 8200-582

26.01 godz. 11.00 Poranek literacki z zajączkiem i jeżykiem

Prawdziwa przyjaźń wystawiana jest na rozmaite próby. Jej cechami są zaufanie i szacunek wobec różnic. Zajączek i jeżyk polubili się i spędzali ze sobą cały czas. Uczyli się od siebie, cieszyli swoim towarzystwem, okazywali troskę. Wiosna, lato i jesień minęły im wspaniale. Wszystko ich łączyło, a nic nie dzieliło. Do czasu, kiedy późną jesienią jeżyk poczuł potrzebę oddalenia się na zimowy sen. Obiecał wrócić. Ale czy mówił prawdę? Przekonajcie się z nami na Poranku Literackim.

os. Przyjaźni 125 c
wstęp za bon książkowy o wartości 20 zł

30. I godz. 18.30 Wykład otwarty o złości

Z powodu dużego zainteresowania, organizujemy jeszcze jeden termin wykładu Agnieszki Pietlickiej o złości – ANATOMIA ZŁOŚCI.

Spotkanie otwarte dla wszystkich.

„Anatomia złości. Co się dzieje, gdy
ona nami zarządza? Co zrobić, byśmy to my nią zarządzali?”

Złość – bardzo szczególne, niesamowicie energożercze uczucie, określane w Porozumieniu bez Przemocy „dzwonek alarmowy”.

Jak pisze Miki Kashtan, autorka „Niezwykle świadomego życia”. Tak wielu z nas chciałaby być usłyszanym z naszą złością, mimo iż sami czyjejś złości usłyszeć nie potrafimy.
Bywają osoby, którym to uczucie towarzyszy niemal bez przerwy.
Są też tacy, którzy mają złość wypartą, wygnaną – nie czują jej. A jeszcze inni – czują ale zakazane jest jej wyrażane, więc
wszystko połykają. Następuje implozja zamiast eksplozji.

Na spotkaniu:
:: przyjrzymy się mechanizmom, które włączają się w momentach złości, co pomoże zrozumieć, dlaczego tak trudno nam ją czasem zatrzymać,
:: nazwiemy różne uczucia z tzw. linii złości i zobaczymy, kiedy jeszcze możemy na nią wpłynąć,
a kiedy niestety już nie,
:: wyszukamy, które przyzwyczajenia myślowe szczególnie skutecznie złość „karmią” czyli wzmagają,
:: porozmawiamy o tym, jak możemy zacząć zmieniać naszą relację ze złością.
:: może zdążymy zobaczyć, jaki złość ma związek ze stresem.
Spotkanie jest dedykowane relacji z naszą własną złością – nie złością innych.

:: Wstęp wolny.
:: Dobrowolne datki do kapelusza.
:: Prowadzi Agnieszka Pietlicka
:: W księgarni Bajka na osiedlu Przyjaźni 125 c w Poznaniu.19 listopada (poniedziałek) od 18h30 do 20h30.
Nie ma zapisów. Na takich spotkaniach jest między 20 a 60 osób i wszyscy się dotąd zmieścili. Uwaga: „Księgarnia z Bajki”, rodzaj instytucji w Poznaniu, ma dwie filie. Rozmowy o Porozumieniu bez Przemocy odbywają się na os. Przyjaźni, nie na Wichrowych. Za kapelusz.

31.I godz. 16.30 Popołudnie ze skarpetkami, które miały niesamowite przygody!

Leżały sobie w koszu na bieliznę w domu Małej Be. Trochę się nudziły. Trochę się leniły. Zatem ruszyły w świat. Choć trochę się bały, jednak się bardzo chciały. Odważyły się. Przeżyły niezwykłe przygody. Jedna z nich została gwiazdą filmową, inna detektywem, trzecia mysią mamą, czwarta uszczelniła wronie gniazdo, piąta…
Przybywajcie i historię tę z nami poznajcie.

Bawcie się dobrze i pamiętaj, że aby być szczęśliwym, wcale nie trzeba być do pary!

Dla pierwszych osób – książka z autografem!

os. Przyjaźni 125 C

Bilety 10 zł
Rejestracja: kiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub 61 8200-582